استفاده از جک بالابر مکانیکی در حمل جنازه ی ملکه الیزابت

جک بالابر مکانیکی از یک روش مکانیکی ساده برای خودرو استفاده می کنند. یک ماشین مکانیکی ممکن است یک پیچ بالابر یا یک سیستم جغجغه دار برای بلند کردن آهسته وسیله نقلیه داشته باشد.

برای روشن شدن موضوع، هنگامی که یک واحد جک پیچی کار می کند، چرخش شفت کرم نیز چرخ دنده حلزونی را به چرخش در می آورد.

برای چرخاندن جک پیچ به چرخ دنده حلزونی وصل می شود و با همان سرعت می چرخند. همانطور که چرخ دنده حلزونی می چرخد، نیروهای اصطکاک روی رزوه پیچ برای چرخاندن مهره نیز عمل می کنند.

جک های هیدرولیک: برای بلند کردن اجسام بزرگ از سیلندرهای هیدرولیک استفاده می کند که به صورت افقی یا عمودی قرار می گیرند. جک هیدرولیک از یک مخزن پر از روغن تشکیل شده است که در آن فشار سیلندر را فشار می دهد تا آن را به سمت بالا حرکت دهد.

جک های پنوماتیک: جک های پنوماتیکی تجهیزات سنگینی هستند که با هوای فشرده تغذیه می شوند و برای بلند کردن و قرار دادن آسان مواد و ماشین آلات سنگین استفاده می شوند. این توان پنوماتیک نیروی الکتریکی را از طریق هوای فشرده به نیروی مکانیکی تبدیل می کند.

جک

این نوع جک خودرو به جک تلسکوپ نیز معروف است. آنها معمولا در بسیاری از صنایع تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین برای بلند کردن اتوبوس ها، کامیون ها و وسایل نقلیه ساختمانی یافت می شوند. جک های پنوماتیک برای وسایل نقلیه کوچک استفاده نمی شود.

این نوع جک خودرو رایج ترین و محبوب ترین نوع محسوب می شود و به دلیل طراحی کم حاشیه برای استفاده در تعمیر خودرو ایده آل است.

جک کف برای کمک به بلند کردن وسیله نقلیه در هنگام کار در زیر ماشین طراحی شده است. اینها بر اساس اصل جک های هیدرولیک هستند.

دارای چرخ های فولادی سنگین برای غلتیدن در زیر ماشین است. فشار هیدرولیک جک به شما این امکان را می دهد که با یک اهرم دستی قسمتی از خودرو را بلند کنید. برخی از مدل های این نوع ممکن است دارای یک شیر آزاد کننده در بالای دسته باشند.

این ابزارها بسیار قوی هستند و برای استفاده از آنها به تجربه زیادی نیاز ندارند. به دلیل ساده ترین طراحی، آنها برای برخی از پروژه های ساختمانی سبک مفید هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.