استفاده از سیم کابل صائب در اتاق عمل موجب برق گرفتگی بیمار شد

سیم کابل صائب کاربردهای زیادی دارد. این ماده خام بسیاری از تولیدکنندگان مهم را تشکیل می دهد، مانند صنعت توری سیمی، فنرهای مهندسی شده، تولید پارچه سیمی و نخ ریسی سیمی، که در آن جایگاهی مشابه با الیاف نساجی را اشغال می کند.

پارچه سیمی با تمام درجات استحکام و ظرافت مش برای الک و غربال کردن ماشین آلات، برای تخلیه خمیر کاغذ، برای صفحه های پنجره و برای بسیاری از اهداف دیگر استفاده می شود.

مقادیر زیادی از آلومینیوم، مس، نیکل و سیم فولادی برای کابل های تلفن و داده، و به عنوان هادی در انتقال برق و گرمایش استفاده می شود.

برای حصار کشی تقاضای کمتری ندارد و در ساخت پل های معلق و قفس ها و غیره بسیار مصرف می شود. در ساخت آلات موسیقی زهی و آلات علمی دوباره از سیم تا حد زیادی استفاده می شود.

سیم

کربن و سیم فولادی فنر ضد زنگ کاربردهای قابل توجهی در فنرهای مهندسی شده برای قطعات و اجزای سازنده خودرو یا صنعتی دارند.

ساخت سنجاق و سنجاق سر; صنایع سوزن و قلاب ماهی؛ ساخت میخ، میخ و پرچ؛ و ماشین آلات کارتینگ مقادیر زیادی سیم را به عنوان خوراک مصرف می کنند

با درمان دقیق می توان سیم بسیار نازکی تولید کرد. با این حال، سیم هدف خاص از فلزات دیگر (به عنوان مثال سیم تنگستن برای لامپ و رشته های لوله خلاء، به دلیل دمای ذوب بالا) ساخته شده است.

سیم‌های مسی همچنین با فلزات دیگری مانند قلع، نیکل و نقره روکش می‌شوند تا دماهای مختلف را تحمل کنند، روان‌کاری کنند و عایق‌های لاستیکی را راحت‌تر از مس جدا کنند.

سیم‌های فلزی اغلب برای «سیم‌های» تولید صدای پایین‌تر در سازهای زهی مانند ویولن، ویولن سل و گیتار و سازهای زهی ضربی مانند پیانو، سنتور، دوبرو و سیمبالوم استفاده می‌شوند.

برای افزایش جرم در واحد طول (و در نتیجه پایین آمدن زیر و بم صدا حتی بیشتر)، سیم اصلی ممکن است گاهی به صورت مارپیچی با یک رشته سیم ریزتر پیچیده شود.

گفته می شود که این گونه تارهای موسیقی “بیش از حد” می چرخند. سیم اضافه شده ممکن است در مقطع دایره ای باشد (“زخم گرد”)، یا قبل از سیم پیچی صاف شده باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.