استفاده از چای شهرزاد ساده برای درمان سرماخوردگی در فضا

چای سیاه سنتی محبوب ترین نوع چای در سراسر جهان است. چای سیاه تهیه شده از برگ های چای تخمیر شده نیز چای با بالاترین میزان کافئین در مقایسه با هر چای دیگری است.

مطالعات نشان می دهد که چای شهرزاد ساده ممکن است تا حدی از ریه ها در برابر آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض دود سیگار محافظت کند.

همچنین گفته می شود که می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد. چای سیاه سنتی حاوی حدود 50 تا 90 میلی گرم کافئین در هر فنجان است.

چای سیاه مانند چای سبز حاوی موادی به نام پلی فنول ها از جمله کاتچین ها، فلاونوئیدها و تانن ها است. پلی فنول ها یک ترکیب گیاهی مهم هستند که با انواع فواید سلامتی همراه بوده است.

چای

محققان همچنین مصرف فلاونوئیدها را با پیامدهای سلامتی قابل توجهی مرتبط می دانند، اما اضافه می کنند که تحقیقات بیشتری برای این امر مورد نیاز است.

چای سیاه همچنین سرشار از ترکیبات گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. اگر می خواهید فواید چای سیاه را برای سلامتی به حداکثر برسانید، اکثر متخصصان توصیه می کنند از چای برگ به جای چای کیسه ای استفاده کنید و شیر یا شکر را اضافه نکنید.

چای سیاه برای رفع خستگی، ایجاد هوشیاری ذهنی و افزایش سطح انرژی شناخته شده است. همچنین اغلب به عنوان آرام بخش و تسکین دهنده سردرد استفاده می شود و سطح هورمون استرس را کاهش می دهد.

این نوع چای که انباری از ویتامین های A، C، B1 و B6 است، دارای تعدادی آنتی اکسیدان و خواص محافظتی لازم برای سلامتی است. از طرفی چای سیاه که می‌توان آن را به صورت موضعی برای بریدگی‌ها، کبودی‌ها و سوختگی‌ها استفاده کرد، در تسکین آفتاب سوختگی نیز مشهور است.

چای اولانگ: چای اولانگ یا نیمه سبز در طیف بین چای سبز و چای سیاه با توقف فرآیند اکسیداسیون هنگامی که برگها شروع به قهوه ای شدن می کنند ساخته می شوند.

چای اولانگ حاوی فواید چای سبز و سیاه است. حاوی تمام آنتی اکسیدان های پلی فنل مانند کاتچین ها، تیاروبیگین و تافلاوین است. چای اولانگ یا نیمه تخمیر شده دارای پلی فنل بیشتری نسبت به چای سیاه و پلی فنول کمتری نسبت به چای سبز و سفید است.

به گفته متخصصان گیاهی چینی، چای اولانگ که دارای برخی خواص آنتی اکسیدانی پلی فنل مانند فلاونوئیدها است، در بهبود علائم مرتبط با ضعیف شدن کلیه ها و طحال بسیار موثر است.

پلی فنول های موجود در چای اولانگ با فعال کردن آنزیم مسئول حل کردن تری گلیسیرید (رسوبات چربی) و افزایش عملکرد متابولیسم چربی، به کنترل چاقی کمک می کند.

به همین دلیل، این چای اغلب به دلیل توانایی آن در کاهش وزن توصیه می شود. در حالی که مقدار کافئین موجود در فنجان چای شما بسته به عوامل متعددی از جمله زمان دم کردن متفاوت است، می توان گفت که چای اولانگ حدود 30 میلی گرم کافئین در هر فنجان دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.