استفاده از گوجه فرنگی در زمستان برای جلوگیری از لغزندگی جاده ها

گوجه فرنگی گلابی درست حدس زدید شکلی شبیه گلابی دارد. گوجه‌فرنگی گلابی مانند گوجه‌فرنگی Oxeart نتیجه یک جهش ژنتیکی در گیاه است که باعث ایجاد یک پایه پیازی در هر مسیر باغبان می‌شود.

قیمت گوجه فرنگی در زمستان معمولا کمی افزایش پیدا می کند زیرا فصل رویش و به بار نشستن گوجه تابستان است و گوجه ‌فرنگی یکی از پرکاربردترین مواد غذایی هستند که ما به‌طور روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

طول هر گوجه فرنگی بین یک اینچ تا دو اینچ است. گلابی زرد محبوب ترین نوع این میوه های عجیب و غریب است و به عنوان یک تولید کننده پرکار شناخته می شود.

به گفته مسیر گاردنر، طعم گوجه گلابی ملایم و کمی ترش توصیف شده است. کنسروها به دلیل طعم ملایم یکی از محبوب ترین کاربردهای گوجه فرنگی زرد گلابی هستند.

آنها را می توان با ادویه های گرم شیرین مانند دارچین و میخک ترکیب کرد. Midwest Living ترشی گوجه فرنگی گلابی را با پیاز شیرین، سیر، فلفل قرمز، دانه فلفل رنگی، نمک و سرکه بالزامیک توصیه می کند.

گوجه

نتیجه یک دیپ کلفت خوش طعم است که می توان با قاشق روی نان باگت، کراکر ریخت یا همان طور که هست خورد.برخی از انواع گوجه فرنگی برای افزایش زمان رسیدن آنها بر روی تاک فروخته می شود.

حیاط خلوت فارمز گوجه‌فرنگی‌های خود را در خوشه‌های چهار یا پنج تایی پس از تقریباً یک سال رشد در گلخانه می‌چیند. هنگامی که گوجه فرنگی ها چیده شدند، در بسته بندی های مقوایی یا پلاستیکی به فروشگاه ها توزیع می شوند.

به گزارش نیچرز سوئیت، گوجه‌فرنگی‌هایی که برای رسیدن روی درخت انگور رها می‌شوند، نسبت به گوجه‌فرنگی‌هایی که از درخت انگور رسیده‌اند، عطر قوی‌تر و سطوح آنتی‌اکسیدان بیشتری دارند.
مشخصات طعم این گوجه فرنگی شیرین، آبدار و تازه است. گوجه فرنگی های روی انگور باید با ساقه ها دست نخورده باقی بمانند تا زمانی که برای استفاده در آشپزخانه آماده شوند.
در حالی که می توانید به آرامی گوجه فرنگی ها را برای سس، سالاد و کنسرو از ساقه جدا کنید، همچنین می توانید گوجه ها را برای تفت دادن روی درخت انگور بگذارید.
Nutmeg Nanny توصیه می کند که چند پوند گوجه فرنگی را به یک ظرف پخت اضافه کنید و با روغن زیتون، نمک و فلفل چاشنی کنید.
بعد از اینکه گوجه فرنگی ها به خوبی مزه دار شدند، آنها را حدود 35 دقیقه در دمای 350 درجه فارنهایت تفت دهید تا پوست نرم و ترک بخورد. مهم است که به یاد داشته باشید که انواع گوجه فرنگی بزرگتر نسبت به گونه های کوچکتر زمان بیشتری برای تفت دادن نیاز دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.