انسان های کرومگنون اولین کاشفان کاپشن چرم مردانه مشهد

قدمت چرم به عنوان وسیله ای برای ایجاد لباس به انسان کرومگنون در حدود 50000 سال پیش باز می گردد. در همان زمان، انسان های اولیه شروع به مهاجرت از مناطق نسبتاً گرم زمین به مناطق شمالی و سردتر نیمکره شمالی کردند.

اگرچه مردم ماقبل تاریخ یاد گرفتند که می توان از پوست حیوانات برای گرم نگه داشتن استفاده کرد این روش از اولین تولیدی کاپشن چرم مردانه رواج یافت، اما در استفاده از پوست های درمان نشده با مشکلاتی مواجه می شدند: وقتی خشک می شد، پوست حیوانات سفت می شود. در میان بسیاری از اکتشافات انجام شده توسط اجداد باستانی ما، حفظ (دباغی) و پردازش پوست حیوانات یکی از مهمترین موارد برای بقای آنها بود.

آنها این کار را از طرق مختلف انجام می دادند، مانند جوشاندن پوست در پوست درختان و سپس نمک زدن آنها. تقریباً تمام تکنیک‌های نگهداری با مالیدن پوست‌ها با چربی حیوانی برای نرم کردن پوست و خم کردن و کار کردن پوست (یا جویدن) تا زمانی که نرم شوند به پایان می‌رسید. این باعث می‌شود که پوست‌ها به اندازه کافی نرم شوند تا بتوانند به راحتی پوشیده شوند و بهترین کاپشن چرم مردانه تولید شود.

بعدها ابزارهای استخوانی (مانند سوزن و بال) ساخته شد تا بتوان پوست ها را برای ایجاد لباس به هم دوخت.

در هزاره پنجم تا سوم پیش از میلاد، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مردان در سومریه و بین‌النهرین کاپشن چرم مردانه مشهد می‌پوشیدند. یک کمربند از پوست غزال تقریباً کاملاً حفظ شده متعلق به 1580-1350 قبل از میلاد مسیح. در مصر پیدا شد. همچنین اشارات متعددی به چرم در کتاب مقدس وجود دارد. دباغ‌سازی‌ها در خرابه‌های پمپئی کشف شدند.

در حالی که پوست حیوانات معمولاً به منظور نشان دادن “دانه” (خارجی) پوست دباغی می شد، در نهایت مشخص شد که در غیر این صورت پوست های غیرقابل استفاده (مثلاً روی دانه ها خراشیده شده بود) را می توان با پردازش داخل پوست ها نجات داد. چنین چرم “داخل به بیرون” پیشرو جیر بود.

با گذشت زمان، بسیاری از کشورها مانند اسپانیا، انگلیس و فرانسه شروع به تکمیل تکنیک های برنزه کردن خود کردند و باعث کاهش قیمت کاپشن چرم تبریز شدند.

اینها گاهی اوقات شامل اصلاحات بدیع می شد. به عنوان مثال، در طول قرن هفدهم، فرانسوی ها بوی نامطبوع باقی مانده بر روی پوست پس از برنزه شدن را با شستشوی پوست در عطر می پوشانند.

 • منابع:
  1. History of Leather in Clothing

 • تبلیغات:
  1. تاثیرات گوشت بر روی کلیه های آسیب دیده
  2. انتخاب یک لباس مناسب برای خانم ها
  3. نمایندگی رسمی بهترین اکتان بوستر ایرانی
  4. چرم سبزی خشک

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.