با تولید لنت عقب دیسکی سمند ef7 کشور وارد کاهش شیب تورم شد

اگر مجموعه ای از لنت های فولادی در لنت عقب دیسکی سمند ef7 همچنان منجر به محو شدن ترمز به دلیل گرم شدن بیش از حد می شود، شاید خرید مجموعه ای از لنت های ترمز سرامیکی کامل ارزشش را داشته باشد.

ترکیب سرامیکی که در این لنت‌های عقب با مشخصات بالا به کار می‌رود، محدود به گران‌ترین سوپراسپرت‌ها می‌شود و به دلیل هزینه‌های هنگفت تولید، گرمای تولید شده از ترمزهای شدید و مداوم بسیار سخت را جذب می‌کند.

این بدان معنی است که آنها می توانند به طور مداوم از هر خواسته ای که بر آنها گذاشته می شود، بهبود یابند، حتی در رویدادهایی مانند مسابقات استقامت. با این حال، این ویژگی گرم کردن سرامیک ها را تا دمای عملیاتی دشوار می کند که می تواند مانعی برای رانندگی روزانه باشد.

استفاده از خاک رس در داخل سرامیک به این پدها از ضریب اصطکاک بالای یک پد آلی در هنگام سرد همراه با استحکام و دوام حاصل از حضور درصد کمی از مس قالب‌گیری شده در ترکیب می‌دهد.

لنت

هر نوع لنت ترمز عقب جنبه های منفی خود را دارد. لنت‌های ارگانیک معمولاً برای استفاده عمومی خیلی نرم هستند، لنت‌های فلزی روی دیسک‌های ترمز بسیار سفت هستند و صدای بیشتری ایجاد می‌کنند و گرد و غبار و سرامیک‌ها به‌طور فاجعه‌باری گران هستند و برای همیشه گرم می‌شوند. اما انتخاب اینکه چه ترکیبی برای همه انتخاب شود به کاربرد بستگی دارد.

برای مثال، داشتن لنت‌های فولادی یا سرامیکی با دمای بالا در خودروهای خیابانی، بیهوده است، زیرا لنت‌ها به ندرت – اگر هرگز – به دمای عملکرد مطلوب خود می‌رسند.

پس از آن، اگر بخواهید رانندگی جدی در کوهستان یا پیست را با لنت‌های فلزی یا ارگانیک انجام دهید، در خطر داغ شدن بیش از حد آن‌ها و ایجاد احساس ترسناکی در پدال ترمز خواهید بود.

در مسابقات سرعتی، ضریب اصطکاک در اولویت است، در حالی که در مسابقات استقامت، بدون پرتاب خواص اصطکاکی از پنجره، طول عمر بسیار مهم است.

سازندگان لنت ترمز اغلب طیف وسیعی از لنت ها را برای هر کاربرد مناسب ارائه می دهند. به عنوان مثال، EBC از یک سیستم کد رنگی استفاده می‌کند.

لنت‌های Greenstuff عملکرد ترمز را تا 15 درصد در مقایسه با لنت‌های معمولی افزایش می‌دهند، لنت‌های Redstuff یک عنصر سرامیکی برای خودروهای جاده‌ای سریع اضافه می‌کنند و سپس لنت‌های Yellowstuff با حداقل محو شدن در عملکرد استفاده می‌شوند.

خودروهایی که هرازگاهی خود را در پیست می بینند. تولیدکنندگان دیگر مانند Tarox انواع ترکیبی مشابه را با استفاده از نام هایی مانند strada، corsa و track برای انتخاب شما ارائه می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.