درباره زیتون سیاه

طرز تهیه زیتون سیاه های کالاماتا علیرغم نام گذاری آن ها به عنوان زیتون سیاه، در واقع به رنگ بنفش تیره یا قهوه ای مایل به ارغوانی هستند، بسیار شبیه پوست بادمجان. همانطور که فهمیدیم همه زیتون ها سبز شروع می شوند، این رنگ ارغوانی یکنواخت نشان دهنده یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد کالاماتاس است: آنها فقط در زمان رسیدن چیده می شوند!

سایر گونه های زیتون ممکن است در هر مرحله از فرآیند رسیدن چیده شوند، اما کالاماتاس نه. آنها فقط پس از بلوغ کامل با دقت برداشت می شوند.

بهترین زمان مصرف پودر سنجد،کالاماتاها نسبت به سایر زیتون‌ها بزرگ‌تر هستند و دارای شکل بادامی مشخص و بلند و تخمکی با انتهای نوک تیز هستند. زیتون کالاماتا اغلب بدون هسته در دسترس است، اما بسیاری از انواع آن با هسته‌های داخل آن فروخته می‌شوند، بنابراین قبل از خرید مراقب باشید!

هنگام پخت زیتون کالاماتا، تولیدکنندگان معمولا از محلول لیمویی که در بسیاری از انواع دیگر زیتون استفاده می شود صرف نظر می کنند و به جای آن به نمک ساده می چسبند.

ماهی قزل آلا، این فرآیند بیشتر طول می کشد، اما به زیتون اجازه می دهد تا ویژگی های طعم خاصی را حفظ کند. پس از اینکه تلخی آن با خیساندن نمک از بین رفت، زیتون های کالاماتا اغلب در یک آب نمک خوش طعم بسته بندی می شوند که ممکن است حاوی سرکه شراب قرمز، برش های لیموی تازه و احتمالاً گیاهان مختلف مانند برگ بو باشد.

زیتون کالاماتا طعم فوق العاده ای دارد! آنها به لطف تمام آن روغن طبیعی طعمی غنی دارند و در مقایسه با سایر زیتون هایی که در حالت نارس برداشت شده اند، طعم کمی میوه ای دارند. اغلب لایه‌های طعم دیگری نیز وجود دارد، اما بسته به آب نمکی که در آن بسته‌بندی می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد، که ممکن است بسته به مواد تشکیل دهنده مورد استفاده، طعم‌های شراب قرمز یا علفی را بدهد.

میوه آرایی سیب،علاوه بر این، زیتون های رسیده دارای بافت کاملاً متفاوتی نسبت به زیتون های نارس هستند، بنابراین کالامات ها دارای بافت نرم و در عین حال گوشتی هستند که به راحتی در یک کاسه زیتون مخلوط یا در دستور العمل هایی مانند کاسه ناهار مدیترانه ای ما قابل درک است.

  • منابع:
    1. KALAMATA OLIVES VS. BLACK OLIVES: WHAT’S THE DIFFERENCE
  • تبلیغات: 
  1. سنگ های قیمتی از زمان های قدیم بشر را به خود جذب کرده اند
  2. که اجرای مهارت نرم در اندونزی تنها 20٪ بود. آموزش در اندونزی هنوز فقط به سمت
  3. مدل سازی با پارچه در قالب چهار وجهی
  4. اسب سواری بری سوزاندن کالری حرکت طبیعی آرامش بخش

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.