رادیاتور برای فضا نوردی

رادیاتور پژو 405،پس از ریختن آب و پاک کننده، درب رادیاتور را ببندید، موتور خود را روشن کنید و حرارت خود را روشن کنید. اجازه دهید موتور و حرارت شما حداقل 5 دقیقه کار کند. انجام این کار به آب و پاک کننده اجازه می دهد تا از طریق سیستم خنک کننده شما عبور کند و باقی مانده های ناخواسته را از بین ببرد.

بعد از گذشت 5 دقیقه از کارکرد موتور، ماشین خود را خاموش کرده و منتظر بمانید تا خنک شود. وقتی خنک شد، همان تابه آلومینیومی را دوباره زیر ماشین زیر گلدان قرار دهید. یک بار دیگر گلدان را بردارید تا آب و مخلوط تمیزتر تخلیه شود. اگر فکر می کنید مقداری آب باقی مانده است، موتور را روشن کنید تا بقیه را به بیرون و داخل تابه رانده کنید. سپس، گلدان را ببندید.

دوباره با استفاده از قیف، مخلوط مایع خنک کننده را داخل رادیاتور خود بریزید. اکثر خودروها از مخلوط ضد یخ 50/50 استفاده می کنند که می توانید آن را در هر فروشگاه خودرویی خریداری کنید. با این حال، توصیه می شود کتابچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا بدانید مخلوط ضد یخ مناسب برای استفاده در خودروی خاص خود چیست.

همچنین، دفترچه راهنما را برای مقدار مایع خنک کننده ای که باید استفاده کنید بررسی کنید. مایع خنک کننده را تا خط پر پر کنید. اگر هنگام ریختن مایع خنک کننده پشتیبان وجود دارد، ماشین خود را با حرارت روشن روشن کنید تا تخلیه شود. سپس به ریختن ضد یخ ادامه دهید. پس از پر شدن رادیاتور درپوش را دوباره روی آن قرار دهید.

هنگامی که رادیاتور به درستی شسته شد و مایع خنک کننده جدید اضافه شد، خودروی خود را روشن کنید تا ضدیخ بتواند از طریق سیستم عبور کند. بعد از چند دقیقه ماشین خود را خاموش کنید. شما اکنون با موفقیت یاد گرفته اید که چگونه رادیاتور را شستشو دهید.

برای ادامه مراقبت از خودرو، مهم است که روی روغن موتور، روغن هیدرولیک و سایر مایعات خودرو سرمایه گذاری کنید که به نگهداری وسیله نقلیه شما کمک می کند.

دلیل اصلی خرابی رادیاتور نشتی مایع خنک کننده است که می تواند منجر به از کار افتادن سیستم خنک کننده شود.

اگر مایع خنک کننده به درستی بررسی یا پر نشده باشد، رادیاتور، شیلنگ ها و اتصالات شلنگ مسدود شده و شروع به زنگ زدگی می کنند با گذشت زمان، چنین خوردگی باعث ایجاد حفره های کوچک یا “نشتی سوراخ” در رادیاتور خودرو می شود.

 

  • منابع:
    1. What Is A Radiator In A Car And How Does It Work

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.