راز رب انار ساوه که توسط پسر ملکه در تابوتش گذاشت کشف شد

همانطور که در بالا اشاره کردم، رب انار با تبدیل آب انار به شربت غلیظی درست می شود. این شربت به دست آمده طعم فوق العاده غلیظی دارد و همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C است!

رب انار ساوه یکی از بهترین و محبوب ترین رب های انار موجود در بازار می باشد که خواص زیادی دارد

شکر اغلب به عنوان نگهدارنده به رب اضافه می شود و همچنین برای مقابله با ترشی طبیعی میوه انار. به طور کلی، انار در حال حاضر سرشار از قندهای طبیعی است (در واقع ۴ نوع!)، بنابراین اگر بتوانم کمکی به آن کنم، شکر اضافه نمی‌کنم.

البته شایان ذکر است که انواع مختلف انار می تواند شیرین تر از سایرین باشد. بنابراین اگر متوجه شدید که می خواهید مقداری شکر به دست آورید، سعی کنید مقدار کمی شکر را اضافه کنید.ما از آب لیمو به عنوان یک نگهدارنده اسیدی استفاده می کنیم، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد کمبود ماندگاری نیست.

رب

نحوه استفاده از رب انار: یکی از دلایل اصلی که من وسواس زیادی نسبت به این کاهش دارم این است که فوق العاده همه کاره است و می توان از آن در غذاهای شیرین و شور استفاده کرد، از جمله:

به عنوان بخشی از سس سالاد  یعنی برای این سالاد فتوش سنتی لبنانی ساده یا سالاد تن ماهی. وقتی با روغن زیتون به عنوان بخشی از سس مخلوط شود، خوشمزه است.
ریختن روی سبزیجات شبیه به اینکه چگونه یک سرکه بالزامیک می تواند روی فلفل های بوداده معجزه کند، همین امر در مورد رب انار و طیف گسترده ای از سبزیجات نیز صدق می کند مانند این کاهوی سبزیجات مدیترانه ای.

همچنین یک افزودنی عالی برای سیب زمینی سرخ کرده سیب زمینی سرخ کرده هلومی است. در انواع سس ها و دیپ های دیگر از جمله تهیه سس bbq غنی.

یا یک خط تیره به دیپ هایی مانند دیپ بادمجان وگان یا یکی از این دستور العمل های هوموس رنگین کمانی اضافه شده است.
به عنوان یک شربت نوشیدنی  وقتی به سادگی با آب گازدار تونیک یا به عنوان بخشی از یک دستور کوکتل ترکیب شود، عالی عمل می کند.

به صورت قطره چکانی با انواع غذاهای شیرین مانند ماست خانگی یا ماست نارگیل) و کاسه گرانولا، جو دوسر شبانه، بستنی یا حتی این کیک مرنگ Eton Mess با انواع توت ها مخلوط می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.