عرضه ی هیدروکربن سبک در بورس موجب خوشحالی زنان خانه دار شد

بزرگترین پایگاه داده از ترکیبات آلی، حدود 10 میلیون ماده را فهرست می کند که شامل ترکیباتی از موجودات زنده و ترکیباتی است که توسط شیمیدانان سنتز شده اند. تعداد ترکیبات آلی بالقوه در 1060 تخمین زده شده است که یک عدد از نظر نجومی بالاست.

برای خرید هیدروکربن سبک در بورس می توانید با فعالان اقتصادی ارتباط برقرار کنید و برای این کا رمی توانید به سایت های معتبر مراجعه کنید.

وجود بسیاری از مولکول های آلی نتیجه توانایی اتم های کربن برای تشکیل تا چهار پیوند قوی با سایر اتم های کربن است که در نتیجه زنجیره ها و حلقه هایی با اندازه ها، شکل ها و پیچیدگی های مختلف ایجاد می شود.

ساده ترین ترکیبات آلی فقط حاوی عناصر کربن و هیدروژن هستند و هیدروکربن نامیده می شوند. اگرچه آنها فقط از دو نوع اتم تشکیل شده‌اند، اما تنوع گسترده‌ای از هیدروکربن‌ها وجود دارد، زیرا ممکن است از طول‌های مختلف زنجیره‌ها، زنجیره‌های شاخه‌دار و حلقه‌هایی از اتم‌های کربن یا ترکیبی از این ساختارها تشکیل شوند.

هیدروکربن

علاوه بر این، هیدروکربن ها ممکن است در انواع پیوندهای کربن-کربن موجود در مولکول هایشان متفاوت باشند. بسیاری از هیدروکربن ها در گیاهان، جانوران و فسیل های آنها یافت می شود. هیدروکربن های دیگر در آزمایشگاه تهیه شده اند.

ما هر روز از هیدروکربن ها، عمدتاً به عنوان سوخت، مانند گاز طبیعی، استیلن، پروپان، بوتان و اجزای اصلی بنزین، سوخت دیزل و روغن گرمایشی استفاده می کنیم.

پلاستیک های آشنا پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پلی استایرن نیز هیدروکربن هستند. ما می توانیم چندین نوع هیدروکربن را با تفاوت در پیوند بین اتم های کربن تشخیص دهیم.

این منجر به تفاوت در هندسه و هیبریداسیون اوربیتال های کربن می شود.آلکان ها یا هیدروکربن های اشباع شده فقط حاوی پیوند کووالانسی منفرد بین اتم های کربن هستند.

هر یک از اتم های کربن در یک آلکان دارای اوربیتال های هیبریدی sp3 است و به چهار اتم دیگر که هر کدام کربن یا هیدروژن هستند پیوند دارند.

ساختارها و مدل‌های لوئیس متان، اتان و پنتان در شکل 1 نشان داده شده‌اند. زنجیره‌های کربنی معمولاً به صورت خطوط مستقیم در ساختارهای لوئیس ترسیم می‌شوند، اما باید به خاطر داشت که ساختارهای لوئیس برای نشان دادن هندسه مولکول‌ها در نظر گرفته نشده‌اند.

توجه کنید که اتم‌های کربن در مدل‌های ساختاری (مدل‌های توپ و چوب و پرکننده فضا) مولکول پنتان در یک خط مستقیم قرار ندارند. به دلیل هیبریداسیون sp3، زوایای پیوند در زنجیره‌های کربنی نزدیک به 109.5 درجه است و به چنین زنجیره‌هایی در آلکان شکل زیگزاگی می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.