لامپ ال ای دی خورشیدی به یاری کودکان مبتلا به سرطان خون آمد

اولین لامپ تجاری هالوژن توسط Elmer Fridrich و Emmet Wiley در سال 1955 ساخته شد که در جنرال الکتریک کار می کردند.

لامپ ال ای دی خورشیدی: لامپ ال ای دی خورشیدی به سلول‌های فتوولتائیک وابسته هستند که وظیفه جذب انرژی خورشیدی در طول روز را بر عهده دارند.

این شامل یک رشته تنگستن است که در یک محفظه شفاف پر شده از مخلوطی از مقدار کمی هالوژن و یک گاز بی اثر است. این لامپ می تواند در دمای بسیار بالاتر از یک لامپ رشته ای سنتی کار کند.

و می تواند نوری با کارایی درخشندگی و دمای رنگ بالاتر تولید کند. چند سال پیش معمولاً در چراغ های جلو اتومبیل استفاده می شد.

لامپ فلورسنت فشرده (CFL): لامپ های CFL در اواسط سال 1980 معرفی شدند. این یک جایگزین برای لامپ های هالوژن سنتی بود زیرا میزان انرژی آن بسیار کمتر است.

علامت ظاهری حلقه‌های لوله‌ای است که به شکل U هستند یا به صورت دایره‌ای بر روی هم پیچ خورده‌اند. میانگین عمر 10000 ساعت است.

لامپ

CFL ها متفاوت از لامپ های رشته ای کار می کنند. در CFL، جریان الکتریکی از لوله حاوی بخارات آرگون به اضافه جیوه عبور می کند.

این نور فرابنفش نامرئی تولید می کند که به نوبه خود پوشش فسفر داخل لوله را تحریک می کند و در نتیجه نور مرئی منتشر می شود.

لامپ LED یا دیود ساطع نور: این نوع لامپ تکنولوژی امروزی است. چه لوستر، چراغ مشعل، چراغ رومیزی یا حتی چراغ جلو اتومبیل، آن را همه جا خواهید دید.

حال سوال واضح این است که LED ها چگونه کار می کنند؟ علم پشت این نور ریزتراشه است که با عبور جریان الکتریکی از آن روشن می شود.

گرمای تولید شده توسط هیت سینک اضافه شده به محیط اطراف جذب می شود. LED ها با لامپ های رشته ای، CFL و انواع دیگر متفاوت هستند زیرا همه کاره تر، کارآمدتر و ماندگارتر هستند.

چراغ های LED یک جهته هستند، در حالی که لامپ های رشته ای گرما و نور را در همه جهات ساطع می کنند.

لوله فلورسنت: یک مثال رایج، میله نوری است که یک دهه پیش در خانه های خود داشتیم. این لامپ ها بسیار کارآمدتر از لامپ های رشته ای هستند و برای روشن کردن مناطق یا ساختمان های بزرگتر مناسب هستند.

آنها فقط 25 تا 30 درصد انرژی مصرف شده توسط لامپ های رشته ای را برای تولید مقدار مشابه نور مصرف می کنند. علاوه بر این، عمر آنها ده برابر بیشتر از لامپ های رشته ای است. اشکال مشابه CFL ها است. یعنی نمی توان از آنها با دیمر استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.