لامپ گازی تیر برقی که مانع افتادن ساختمانی در تبریز شد

لامپ گازی: لامپ گازی تیر برق دارای مصرف انرژی کم است که امروزه به مقرون به صرفه ترین منبع نور تبدیل شده است. تطبیق پذیری کاربرد آنها این نوع را نه تنها برای روشنایی خیابان ها، بلکه برای روشنایی خیابانی و صنعتی نیز مناسب می کند.

این یکی از سازگارترین منابع نوری با محیط زیست است که اصل آن بر اساس انتشار نور از LED های متصل به هم توسط یک میکرو مدار است.

لامپ گازی جریان الکتریکی وارد شده به آن را تنها در یک جهت به نور تبدیل می کند. لامپ گازی ضربان‌های با فرکانس پایین مضر برای چشم ساطع نمی‌کنند، به دلیل عملکرد پایدار، ایمنی در برابر آتش و اندازه فشرده شناخته شده‌اند. عمر مفید آنها حدود 50000 ساعت است.

لامپ کم مصرف: همانطور که از نام آن پیداست، مزیت اصلی آن توانایی صرفه جویی در مصرف برق است. این طرح شامل یک لوله مخصوص است که وقتی گرم می شود شروع به درخشش می کند. لامپ های مارپیچ و U شکل دارای شدت نور بالا با ابعاد کوچک هستند.

لامپ
لامپ فلورسنت: این یک لوله مهر و موم شده با بخار جیوه است که در آن یک تخلیه الکتریکی تابش فرابنفش ایجاد می کند و با استفاده از فسفر روی دیواره لامپ به نور قابل مشاهده برای انسان تبدیل می شود.

این لامپ ها به طور گسترده در مغازه ها، مدارس، بیمارستان ها و سایر ساختمان های عمومی استفاده می شود. علاوه بر یک لوله مستقیم، طرح را می توان به شکل یک حلقه یا حرف U ساخت.

هنگام انتخاب لامپ فلورسنت باید به صاحبان پرندگان توجه ویژه ای شود. اشعه ماوراء بنفش شدید ساطع شده توسط برخی از انواع لامپ ها به دلیل پلک زدن های مکرر بر بینایی پرندگان تأثیر منفی می گذارد، بنابراین برای آنها لازم است لامپ هایی با ضریب رنگ Ra 90 یا بالاتر انتخاب شوند و دمای رنگ باید در محدوده باشد.

لامپ متال هالید: مشعل چنین لامپ با گاز بی اثر، جیوه و نمک های هالوژن پر شده است. انتشار نور هنگام عبور یک واکنش شیمیایی بین همه اجزا رخ می دهد.

طیف گسترده ای از اشکال و سوکت ها این لامپ ها را به طور فزاینده ای در نورپردازی خانگی و صنعتی محبوب می کند و روشنایی بالای مداوم آنها بازتولید رنگ عالی را در طول عمر آنها تضمین می کند.

در اغلب موارد، لامپ های متال هالید به دلیل تابش اشعه ماوراء بنفش نمی توانند بدون چراغ پوشش دار استفاده شوند، اما برخی از مدل ها دارای فیلتر UV داخلی هستند. عمر سرویس تا 15000 ساعت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.