مردی با خرما خاصویی مزمز توانست آرژنتیناسور غول پیکری را شکار کند

خرمای گرانبها: اگر به‌دنبال گران‌ترین نوع خرما هستید، خرمای عنبره به دلیل قیمت بالایش، گران‌ترین خرما است، زیرا به آن خرمای شاه می‌گویند.

خرما خاصویی مزمز ریز ترین خرمای موجود در بازار جهان و کشور است گفتنی است که این خرما به دلیل اندازه ی کوچک مناسب بوده و هر قشری با هر سطح درآمدی می تواند این خرما را خریداری کند.

دلیل قیمت گزاف خرمای عنبره نایاب بودن غنچه ها و نخل های آن است که به سختی به دست می آید، از این رو این نوع خرما به دلیل کمیاب بودن، طعم نفیس و قیمت بالا، هدیه ای فوق العاده و مناسب برای عزیزان و نزدیکان است.

خرمای آجوا: یکی از معروف ترین انواع خرما در جهان و رایج ترین آن در سراسر جهان است، زیرا خرما معمولی است، میوه آن تیره رنگ است و دارای فهرست هایی است که بین نرمی و خشکی و بسیار شیرین است.

خرما

خرمای صفوی: این خرماها اندازه متوسطی دارند اما بسیار سیاه هستند و طعم آنها به طعم خرمای اجوا نزدیک است.

شاید از پرمصرف ترین خرماهای پادشاهی عربستان سعودی باشد زیرا خرمای تولید کننده آن فراوان است و در همه بازارها موجود است در همه بازارها حتی خارج از عربستان به راحتی پیدا می شود.

اهالی قاسم به خرمای دیابتی خود افتخار می کنند زیرا به بافت ترد و طعم شیرین معروف هستند و همچنین به رنگ طلایی مایل به قهوه ای متمایز می شوند و اگرچه طعم شیرینی دارند اما به کاهش کلسترول خون کمک می کنند.

خرمای شکم پر: این خرما به دلیل ویژگی منحصر به فردی که بلافاصله آنها را از سایرین متمایز می کند، معروف است و آن همپوشانی دو رنگ در داخل یک میوه، رنگ قرمز و زرد است.

زیرا اکثر میوه ها قرمز رنگ هستند و قسمت بالای آن به سمت رنگ طلایی و این خرمایی است که معمولا با هل و مغز پر می‌شود و در مناسبت‌ها و اعیاد سرو می‌شود، سفره جشن را با استفاده از آن تزیین کنید.

خرمای زاهدی: وجه تمایز این نوع خرما بیضی شکل و نوع خشک آن، رنگ زرد آن متمایل به قهوه ای و سفت، سخت و چروکیده است.

خرمای الخدری: درخت خرمای خدری تولید کننده خرمای خدری تقریباً 350 کیلو تولید می کند و به دلیل قابلیت زنده ماندن طولانی مدت برای تحمل دمای بالا متمایز است و رنگ سیاه آن با ذخیره سازی تغییر نمی کند.

علیرغم طعم شیرینی که دارد، میزان قند آن بالاست. نسبت به سایر خرماها کمتر است که آن را برای افراد دیابتی مناسب می کند و ارزش غذایی آن بسیار بالاست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.