مردی با لوله گاز در اغتشاش سر کودکی را شکست

لوله گاز محصولی است که در نصب خطوط لوله گاز استفاده می شود. قبلاً فقط محصولات فولادی برای این اهداف استفاده می شد ، اما با توسعه صنعت ، لوله های ساخته شده از مواد پلیمری مدرن پلی اتیلن (PE) شروع به استفاده کردند.

محصولات پلیمری دارای مشخصات فنی بالایی هستند، اما هنوز دارای محدودیت های عملیاتی هستند. تا به امروز، ارتباطات خط لوله گاز را می توان به 4 نوع تقسیم کرد، بسته به نشانگر فشاری که می توانند تحمل کنند. آنها را در نظر بگیرید:

نوع اول شامل محصولات دسته 1 است که قادر به تحمل فشار از 6 تا 12 اتمسفر است. نوع دوم شامل بخش هایی از دسته دوم است که قادر به مقاومت در برابر نشانگرهای فشار محیط کار از 3 تا 6 اتمسفر است.

نوع سوم مربوط به لوله های فشار متوسط ​​است. نشانگرهای فشار محیط کار در چنین ارتباطی می تواند از 0.5 تا 3 اتمسفر باشد. نوع چهارم لوله ها توسط محصولات کم فشار نشان داده شده است. چنین خط لوله گازی قادر به داشتن فشار 0 تا 0.05 اتمسفر است.

لوله

لوله های گاز برای یک سایت خاص با توجه به پارامترهای زیر انتخاب می شوند: تراکم ساختمانی شهرک؛ ویژگی های خاک؛ نشانگر جریان های سرگردان در زمین.

لوله‌های گازی که از این ماده پلیمری ساخته می‌شوند دارای چندین مزیت هستند: محصولات ساخته شده از پلی اتیلن با مقاومت خوب در برابر بارش جوی متمایز می شوند.

خط لوله گاز پلی اتیلن در برابر اثرات مضر خوردگی مقاوم است. لوله های گاز پلی اتیلن مقاومت خوبی در برابر ترکیبات شیمیایی تهاجمی دارند.

پلاستیک به عنوان یک ماده عمل می کند، با این حال، چنین محصولاتی ویژگی های مقاومت خوبی دارند. لوله های پلی اتیلن را می توان حتی در شرایط نامساعد آب و هوایی گذاشت. آنها قادر به تحمل دمای بسیار پایین (تا -60 درجه سانتیگراد) هستند.

آنها دارای خواص دی الکتریک هستند، بنابراین، تخمگذار آنها در خاک های دارای جریان های سرگردان بدون ترس از اینکه این کار بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد مجاز است.

هزینه محصولات ساخته شده از این ماده کمتر از همتایان فولادی است که این نیز عامل مهمی است. باید به خاطر داشت که خود لوله های پلی اتیلن در همه موارد استانداردهای کیفی مورد نیاز را ندارند.

به طور خاص، مهم است که به یاد داشته باشید که پلی اتیلن کم فشار (HDPE) که معمولاً در تولید لوله های گاز استفاده می شود، نسبت به اشعه ماوراء بنفش بسیار حساس است.

بنابراین، زمانی که در خارج از منزل نگهداری می شود، ممکن است ویژگی های خود مانند انعطاف پذیری، استحکام را از دست بدهد. سفتی، مقاومت در برابر حرارت و غیره. در نتیجه هنگام خرید باید به شرایط نگهداری محصول و همچنین انعطاف پذیری، تازگی، ارائه و سایر کیفیت های آن توجه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.