مصرف سبزی قورمه منجمد در طول هفته به تمرکز اعصاب کودکان کمک شایانی می کند

فناوری انجماد سبزیجات مانند سبزی قورمه منجمد از دهه 20 قرن گذشته شناخته شده است و امروزه برای همه چیزهایی که رطوبت در ترکیب آن وجود دارد محبوب است. گوشت و محصولات ماهی، سبزیجات، میوه ها و انواع توت ها.

قبل از انجماد، بیشتر سبزیجات را سفید می کنند تا از فساد آن جلوگیری شود و ظاهر سبزیجات حفظ شود. امروزه تولید کنندگان از شوک یا انجماد فوری استفاده می کنند که به شما امکان می دهد تمام خواص مفید محصولات را ذخیره کنید.

منظور از انجماد ضربه ای این است که محصولات با جریان هوای سرد آغشته شده و بعد از حدود 20 دقیقه سبزیجات منجمد می شوند. مزیت اصلی این فناوری این است که انجماد ضربه ای از کریستال شدن یخ جلوگیری می کند و از تخریب بافت محصول جلوگیری می کند.

برای چنین انجمادی، از تازه ترین سبزیجات استفاده می شود و اگر انجماد به درستی انجام شود، پس از ذوب شدن، تفاوتی با سبزیجات تازه نخواهند داشت.

سبزیجات

اغلب سبزیجات، به ویژه کلم بروکلی، لوبیا سبز، نخود سبز، قبل از انجماد تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند. این تأثیر کمی بر از دست دادن ویتامین ها دارد: محتوای آنها در یک محصول منجمد 10-15٪ کاهش می یابد.

آن دسته از ویتامین های محلول در آب، در درجه اول ویتامین های B و ویتامین C، که در طی فرآیند انجماد انفجاری از بین می روند، اگر سبزیجات به طور معمول پخته شوند، به نوعی از بین می روند.

بهتر است از سبزیجات منجمد برای آب پز یا بخارپز استفاده کنید. نخود سبز منجمد یا ذرت بهتر است در آب جوش پخته شود، زیرا پوست آنها از “شستشو” ویتامین ها جلوگیری می کند، اما برای کلم بروکلی، لوبیا سبز، اسفناج و همچنین برای میوه ها و توت های یخ زده، روش پخت در آب جوش نیست.

پخت و پز با انجماد آسان تر و سریع تر است. سوپ از سبزیجات یخ زده هضم را بهبود می بخشد، تأثیر مثبتی بر تن بدن دارد. مخلوط سبزیجات، به عنوان مثال، از کلم بروکلی، گل کلم، هویج برای یک غذای جانبی خوب است: کافی است آنها را بجوشانید تا نرم شوند.

و اگر قارچ ها (همچنین منجمد) را با چنین سبزیجاتی مخلوط کنید، یک غذای کاملا مستقل و سرشار از فیبر و مواد معدنی بدست می آورید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.