مصرف لوبیا چیتی ساده در جنگ جهانی دوم موجب افزایش قدرت در سربازان می شد

لوبیا چیتی ساده سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی است. به نظر می رسد رنگ پوشش لوبیا چیتی بر ظرفیت آنتی اکسیدانی تأثیر می گذارد زیرا این با محتوای فنلی کل لوبیا ارتباط دارد

لوبیاهای رنگی (قرمز، قهوه ای یا سیاه) دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به لوبیا سفید هستند. علاوه بر این، برخی از این ترکیبات آنتی اکسیدانی در طی روش های آماده سازی و پخت معمولی از بین می روند، اگرچه مقادیر قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها هنوز باقی مانده است.

چاقی و اضافه وزن: حتی اگر لوبیا چیتی اغلب به عنوان یک غذای کاهش وزن تبلیغ نمی شود، مصرف منظم حبوبات غنی از مواد مغذی ممکن است بر کاهش وزن یا مدیریت تاثیر بگذارد، اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

بر اساس نتایج حاصل از بررسی ملی سلامت تغذیه در سال 1999 تا 2002، افرادی که به طور منظم لوبیا چیتی مصرف می کردند، وزن بدن کمتر، دور کمر و فشار خون سیستولیک کمتری داشتند، علاوه بر این، فیبر، پتاسیم، منیزیم، آهن و آهن بیشتری دریافت کردند.

لوبیا

بر اساس نتایج مطالعات انجام شده در برزیل، یک رژیم غذایی سنتی سرشار از برنج و لوبیا چیتی با شاخص توده بدنی (BMI) پایین‌تری در مقایسه با یک رژیم غذایی معمولی غربی که حاوی چربی، تنقلات و نوشابه بیشتری بود، مرتبط بود.

مصرف لوبیا چیتی ممکن است به احساس سیری کوتاه مدت در نتیجه محتوای فیبر و پروتئین لوبیا چیتی کمک کند. در مطالعه‌ای روی 35 مرد چاق که با چهار رژیم غذایی غنی از پروتئین تغذیه می‌شدند، رژیم غذایی که اکثر پروتئین را از حبوبات (از جمله لوبیا) تامین می‌کرد، بیشترین میزان کاهش وزن را در یک دوره هشت هفته‌ای ایجاد کرد.

گروهی که به آنها دستور داده شد حداقل چهار روز در هفته حبوبات بخورند، در مقایسه با گروه های دیگر، کاهش قابل توجهی در اندازه دور کمر، توده چربی بدن، فشار خون و کلسترول تام داشتند.

گنجاندن لوبیا چیتی در رژیم غذایی کودکان می تواند به کودکان در حفظ وزن سالم و همچنین ارتقای سلامت کلی کمک کند. اکثر کودکان مقدار توصیه شده فیبر غذایی را در رژیم غذایی خود مصرف نمی کنند.

به دلیل نقشی که فیبر در سیری ایفا می کند، مصرف ناکافی فیبر ممکن است تا حد زیادی به پرخوری غذاهای پر کالری و افزایش وزن کمک کند.

وزارت کشاورزی ایالات متحده فواید سلامتی حبوبات را برای کودکان به رسمیت می شناسد و اکنون به دانش آموزان از مهدکودک تا کلاس دوازدهم نیاز دارد که حداقل ½ فنجان لوبیا چیتی در هفته به عنوان بخشی از دستورالعمل های جدید برای وعده های غذایی مدرسه ارائه شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.